OS Bratstvo i Jedinstvo - Sarajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muzika nase mladosti

+3
Gordana
Danko
Selma
7 posters

Go down

Muzika nase mladosti Empty Muzika nase mladosti

Komentar  Selma Mon 19 Mar 2007, 13:42

Ja sam slusala C. jabuku, B.dugme, P. orkestar, Bajagu...negdje krajem osnovne sam otkrila EKV! Gordana je nekad u 5,6 razredu isla na koncert B. dugmeta pa sutradan u skoli prepricavala repertoar!
Moj prvi koncert je bio cini mi se Bajaga ili C.jabuka?!

Sjecam se da je Tanja ''otkrila'' BROS pa su se ona i Azra podijelile, Azra je dobila Matt-a, a Tanja Luc-a! Bio je jos jedan u grupi, njega je cini mi se zapikala Danijela! Very Happy
Sta jos? M.Jackson, Pet Shop Boys...haj sad vi nastavite....

Selma
Blagajnik
Blagajnik

Broj komentara : 50
Registration date : 2007-03-13

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  Danko Mon 19 Mar 2007, 14:59

Ja moram da priznam nisam bio bas nesto muzicki nastrojen ali se sjecam da je prva ploca koju sam kupio ( i posljednja) No bila "Stranac u noci" od Massima Savica a prvi koncert na koji sam otisao je bio Merlin u Zetri ali mislim da je to bilo posle osnovne bounce
Danko
Danko
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 342
Age : 49
Localisation : Belgrade
Registration date : 2007-03-09

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  Gordana Thu 22 Mar 2007, 00:22

Mislis li na koncert Merlina 13. juna 1989?

Sjecam se Selma tog koncerta Dugmeta i danas!
Gordana
Gordana
Higijeničar
Higijeničar

Female
Broj komentara : 17
Age : 49
Localisation : Stockholm, Sweden
Registration date : 2007-03-08

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  Danijela Mon 26 Mar 2007, 17:43

Znam da je Bajaga odrzavao koncerte na 8 mart 3-4 godine za redom te da smo i mi bili prisutni najmanje na 2. Ne sjecam se tacno ko je bio, ali bila je to raja iz razreda. Ja sam slabo bila zainteresovana za domacu muziku, osim EKV-a ali i to je bilo pred kraj osnovne sto kaze Selma. Sjecam se Madonne, Michael Jacksona, George Michaela...(Majo i tebi je bio omiljen)...Jedna od prvih kaseta koju sam dobila bila je Duran Duran Arena. Za Bros imas pravo Selma, tamnoputi je bio "moj". Evo sad mi na pamet pade ona njihova pjesma..."When will I, will I be famous.." i dan danas imam neke praistorijske kasete sa nasnimljenom muzikom sa 202-ke i Omladinskog programa (sjecate se tek tih carskih emisija?)..Rick Astley, Wet, Wet, Wet, Simply Red (Azrine omiljene), Simple Minds, Spandau Ballet..Sandre, Sabrine, Samante i sta sve jos..
Danijela
Danijela
Dežurni škole
Dežurni škole

Female
Broj komentara : 73
Age : 49
Localisation : Sarajevo, BiH
Registration date : 2007-03-08

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  marko perojević Mon 26 Mar 2007, 22:36

Što se tiče muzike svi smo manje više slušali istu muziku malo je bilo onih koji su za razliku od današnjih generacija bili zaluđeni narodnom ili ovim današnjim turbo-folkom, pa se i tako očitava razlika u odgoju, ponašanju i mentalitetu onog života i današnjeg.

Zadnji dobar koncert koji sam baš uživao bio je dugmetov prije dvije godine na Koševu kad su se po prvi put okupili svi pjevači. E to je trebalo doživjeti, a Bebek je tada stvarno dokazao ko je među njima gazda.
Mada najbolji koncert moga života bio je Đoletov 97 odmah nakon rata. To je nešto neprevaziđeno.
Čudo da od onolikog potencijala ženskih glasova iz razreda niko nije otišao u pjevačice-šala.
marko perojević
marko perojević
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 199
Age : 49
Localisation : SARAJEVO-BiH
Registration date : 2007-03-11

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  Danko Mon 26 Mar 2007, 22:42

Bio sam i ja na koncertu Bijelog dugmeta prije dvije godine u Beogradu i bila je odlicna,emocijama nabijena, atmosfera ali je ozvucenje bilo jako lose. Imao sam srecu da sam koncert posmatrao sa jednog obliznjeg uzvisenja pa sam uzivao i u muzici i u pogledu na oko 100.000 ljudi.

A sto se tice tog koncerta Djoletovog '97 u Sarajevu gledao sam snimak jednom prilikom i vidjeo da je stvarno bio nezaboravan. I bilo je dosta suza bigcry
Danko
Danko
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 342
Age : 49
Localisation : Belgrade
Registration date : 2007-03-09

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty I ja da dodam nešto...

Komentar  dragan smiljanic Tue 27 Mar 2007, 10:45

U osnovnoj sam prvo počeo slušati Bjagu i Crvenu Jabuku, i to oko petog ili šestog razreda, a onda sam se okrenuo stranoj muzici.... Tad je krenuo Bros, I njima slični šaneri.... Jebo te... čak sam se i šišao par puta kao oni... I nakon toga malo žečće za mene, a to su bili Beasty Boys i ostali reperi...Tehnotronic, Public Enemy itd. Pred kraj osmog razreda je Depeche Mode objavio jedan sjajan album i od tada sam počeo njih da slučam pa sve do danačnjih dana. Jedina naša grupa koju sam pred kraj osmog počeo slušati je EKV..... viva Mladem & Margita...
Eto toliko od mene....
dragan smiljanic
dragan smiljanic
Dežurni škole
Dežurni škole

Male
Broj komentara : 82
Age : 49
Localisation : Budapest
Registration date : 2007-03-25

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  delic Thu 01 Nov 2007, 19:25

Negdje kada smo bili 4-5 razred Palvi Orkestar je bio tako popularan da sam ja bio ponosan sto je moj stari radio zajedno sa starim od Pave ( jebem li ga...)

s sjecate se onih igranki, milim da je bilo krajem sedmog razreda...sviro nam neki vojni orkestar "igra rock and roll cijela jugoslavia...", "mramor kamen i zeljezo, nikad nece biti slomljeno....."
delic
delic
Dežurni škole
Dežurni škole

Male
Broj komentara : 93
Age : 49
Localisation : Toronto
Registration date : 2007-03-08

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  marko perojević Thu 01 Nov 2007, 22:31

NA JEDNOJ OD TIH SVIRKI SAM I PRVI PUT PLESAO "STISKAVAC" A BILI SMO METAR RAZDVOJENI. ČINI MI SE DA JE TO BILA AZRA ILI NATAŠA
marko perojević
marko perojević
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 199
Age : 49
Localisation : SARAJEVO-BiH
Registration date : 2007-03-11

Na vrh Go down

Muzika nase mladosti Empty Re: Muzika nase mladosti

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu