OS Bratstvo i Jedinstvo - Sarajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gdje smo izlazili?

+3
Selma
delic
Danko
7 posters

Go down

Gdje smo izlazili? Empty Gdje smo izlazili?

Komentar  Danko Thu 29 Mar 2007, 23:10

Za vrijeme osnovne skole smo uglavnom izlazili ispred zgrade ili u nekom sirem krugu oko skole. Ali sa polaskom u srednju skolu krenuli su i ozbiljniji vecernji izlasci u klubove,kafice i diskoteke. Ja sam srednju skolu zavrsavao van Sarajeva pa skoro da nisam ni upoznao prijeratni nocni zivot grada. Ali svi vi jeste pa bi mogli malo da razgovaramo i da se prisjetimo i tih dana. Iako se taj vremenski interval ne uklapa u tematiku foruma mislim da je veoma interesantan. Znaci gdje je bio najbolji provod,gdje su bili naj frajeri i cure,gdje je bilo opasno ici.....

think
Danko
Danko
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 342
Age : 49
Localisation : Belgrade
Registration date : 2007-03-09

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  Danko Mon 02 Apr 2007, 11:20

Al ste me iskuliraliiiiiiiiiiiiiiiiii. doh
Danko
Danko
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 342
Age : 49
Localisation : Belgrade
Registration date : 2007-03-09

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  delic Mon 02 Apr 2007, 22:02

Gdje sam izlazio...
Ja dok sam isao u osnovnu skolu, sto Danijela kaze, zivio sam dvostruki zivot, imao sam raju iz zgrade i raju iz skole...do nekog sedmog razreda ja sam uglavnom izlazio ispred zgrade a kasnje kraj sedmog i osmi izlazio sam isprd skole...u osmom ja sam se intenzivno poceo druziti sa Zlajom Drljevicem, Draganom Vukovicem, Damirom Kustura i tom rajom i tada smo se skupljali oko zgrade Lorisa (pojma nemam zasto bas tamo)...

Prvi put sam izaso u grad kada sam kreno u srednju skolu. To je bilo zujanje ispred poste , ali bilo je bukvalon zujanje, onako hodasa unaokolo i sto se pozdravis sa vise ljudi to ti je vece ispunjenije bilo...Taj moj prvi izlazak u grad naletim na Irenu Culibrk, cak smo se cmoknuli u obraz (naravno to je ona incirala, a ja sam tada skonto da je takav nacin pozdrava OK sa suprotnim polom, i nastojo sam ga primjenjivati, nekad uspjesno a nekad ne)....
Mislim da to ljeto, krajem prvog i pocetkom drugog razreda mjesto zujanja se prebacilo na plato ispred Narodnog Pozorista i Teatra...ja sam tada uveliko izlazio, ali jos uvjek samo petkom i subotom...tada nekada je pravo aktuelan bila i Crvena Galerija znam da smo tamo visili kako preko dana na popodnevnim kafama tako i navece...onda su par sedmica tu odrzavali neki rocabilly koncerti i ne znam jel to razlog bio ili sta, ali raja je prestala da dolazi u Crvenu Galeriju...
Ja sam tada poceo da izlazim u CDA, tamo su ceste bile svirke,kako lokalnih sarajevskih grupica(Skabija je bila jedna od popularnih, Pink Panter... do Riblje Corbe i EKV-a...sjecam se jedno vece su neki klinci sviral i poces svirati neke stvari od Zabranjenog Pusenja, a tu negdje za sankom su bili Nele i Minka, te uletise na binu i oni pocese da pjevaju i glupiraju se...to su bili jedni od boljih izlazaka...Sto se tice koncerata, jedno ljeto ( vjerovatno izmedju drugog i treceg razreda) bilo je pravo zivo u FIS-u, Leb i So, Indexi, Bombaj Stampa...U Domu Omladine na Skenderijei cesto su bili koncerti, tu sam sluso Atomsko Skloniste, EKV, Elektricni Ograzam, ali jedan od mojih najboljih koncerata bio je Disciplina Kicme na Obali...vjerovatno radi ambijenta, sala je mala , mozda nekh 200 ljudi tako da imas osjecaj ko da ljudi samo za tebe sviraju....Na Obali i Kamernom Teatru je bilo super predstav (na obalije i prva audicija snimljena, ako se sjecate Haris Burina je glumio narkomana)...
Tih godina ja sam jos izlazio, nemogu da se sjetim kako se zvalo, u podrumu ispod Kamernog Teatra, tu su stalno neke zive svirke bile. Onda neposredno prije rat popularan je bio SGL... Bile su popularne galerije "Q" ( u jednom pasazu iz Vase Miskina), "Gracija" ( u podrumu preko puta Egipta, iznad je bila neka sprotska prodavnica), tu bi dosli na pice pa onda razgulili negdje drugo ili preko dana na kafu...Interesantno mjesto je bio "Filmski Klub" negje na sredini Strosmajerove sa desne strane u jednom ulazu pa na cetvrtom spratu u stanu je napraven kafic, nije bilo nikakvih natpisa, ako ne znas da postoji nemozes ga niako naci.... U Titovoj malo iznad vjecne vatre sa lijeve strane bio je kafic "Clou" tu se moglo popiti crno pivo i to je bilo nesto pravo cool....
Od diskoteka (ja ih nesto pretjerano nisam voli, draze mi je bilo otici na zivu muziku), ja sam mogo otici u KUK...Sloga i BB za vecinu omladine su bile prve diskoteke gdje su izlazili( ja ih licno nisam voli mada sam nekada u prvom razredu znao otici jer bi sva raja tamo isla). Kasnje sam cuo od strih generacija da je BB poslje 1-2h bio pravo dobar i da se dernecilo do 6h ujutro, ali meni je izlaz bio do 12h (malo prije rata sam uspjeo ubjetiti starce da mi produze do 12:30 ali to je bio kapak)....
Od saraca sam cuo da su oni u svoje vrijeme izlazili u Sogu, tada se tamo islo na ples (vjerovatno bi tata izveo mamu negdje na limunadu i kolace i onda na ples u slogu, sta li...)

Sve u svemu, bilo je pravo lijepih mjesta za izaci...
delic
delic
Dežurni škole
Dežurni škole

Male
Broj komentara : 93
Age : 49
Localisation : Toronto
Registration date : 2007-03-08

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  Selma Tue 03 Apr 2007, 17:36

Svaka cast!!! Jedino mi u ovom spisku fali Kuk!!!!

Selma
Blagajnik
Blagajnik

Broj komentara : 50
Registration date : 2007-03-13

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  mirko Tue 03 Apr 2007, 22:36

Dobro je Selma rekla,spisak je potpun.Dodao bih mozda i Slogu.
Tamo sam cesto izlazio jer se sestra od mog druga zabavljala sa jednim od gazda.Spomenuo bih i klub AG na gradjevinskom fakultetu gdje su bile svirke uzivo.Tu sam prvi put popio crno pivo(Zlatorog,cini mi se).Kad smo ga jednom probali nisu nas mogli izbaviti odatle.Mjesto koje sam obozavao i koje nisam mogao promasiti je bilo CDA.Toliko dobrih koncerata je bilo tamo da ne mogu vise ni da se sjetim.
Bilo je dobro......
mirko
mirko
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 104
Age : 49
Localisation : Belgrade
Registration date : 2007-03-08

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  Danijela Wed 04 Apr 2007, 11:46

Meni je opet BB ostao u sjecanju. Mali, zagusljiv prostor, nakrcan ljudima. Tu sam se najvise i motala u zimskim danima. Pustali su super muziku..darkerski fazoni u ono vrijeme. Depeche Mode, Mission, Sisters of Mercy, The Cult...Sloga je bila OK isto.
U ljetnoj sezoni nismo ni stizali nigdje svratiti. Valjalo je "korzom" prosetati, sve ljude vidjeti, pozdraviti, promotati se ispred Poste..u tom i 10:30 kad se mora kuci krenuti. Bilo je tu i vikenda kad bi starci otisli na vikendicu i tada je izlaz bio neogranicen..cesto bi neka od drugarica dosla da noci kod mene. Tanja bi se trebala sjetiti tih "kasnih" izlazaka. Crvena galerija je bila pravo popularna u pocetku, ali je odjednom "pukla" i vise niko nije tamo izlazio.
U CDA je bilo super koncerata...EKV jedan kojeg se sjecam dobro.
Sada ne bih mogla nabrojati na prste jedne ruke mjesta za izlaske...vec odavno namjeravam otici u Slogu, ali nikako da se nakanim. Skroz sam ispala iz fazona....
Danijela
Danijela
Dežurni škole
Dežurni škole

Female
Broj komentara : 73
Age : 49
Localisation : Sarajevo, BiH
Registration date : 2007-03-08

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  marko perojević Thu 12 Apr 2007, 13:50

Uglavnom smo se svi vrtili oko istih mijesta jer to je tada izgleda bilo to, jedino mogu još dodati EVRORITAM gdje smo Dragan i ja sa rajom često zalazili i gdje su bile školske klupe umjesto stolova.
Inače roditelji me nikada nisu ograničavali sa vremenom izlaza, ali sam uvijek išao kući kad i moja raja pa je sve bilo ok, valjda i nisam imao sa kim dulje i da ostanem.

Ali današnje generacije u tim godinama,,,,, smiješno je i pričati o vremenu izlaska. Šta li će tek biti kad naša dijeca odrastu strah me i pomisliti.Predpostavljam da već od nekih 18 g. neće ni živjeti sa nama,a što se tiče ostalog bio bi sretan da se zaustave na TRAVI.

TOLIKO ZA SADA.
marko perojević
marko perojević
Maturant
Maturant

Male
Broj komentara : 199
Age : 49
Localisation : SARAJEVO-BiH
Registration date : 2007-03-11

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  Emina Wed 09 May 2007, 12:04

Ma ocito smo svi kruzili po istim mjestima... ja se sjecam jos baste Olimpijskog muzeja, neko ljeto cinimi se 1991. godine i onda se spustimo po vruce kifle - to je bio slag na tortu ili bolje receno na 2-3 popijene pive koje su bile dovoljne da nam bude dobro gdje god se nalazili Very Happy
Moj muz je bio inventar u Stelexu (valjda se tako pise) koji mene uopste nije dojmio - izlazila su neka starija raja koja su u to vrijeme bilo popuno neinteresantna. Na taj moj komentar on obavezno Twisted Evil

Emina
Blagajnik
Blagajnik

Female
Broj komentara : 63
Age : 49
Localisation : Sarajevo
Registration date : 2007-04-30

Na vrh Go down

Gdje smo izlazili? Empty Re: Gdje smo izlazili?

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu